MEIST

Keskkonnateadlikkuse tõstmiseks algatas Reval Ladies Tenniseklubi koostöös Eesti Tennise Liidu ja Rohetiigriga 2021. aasta kevadel kampaania "Pall pole prügi!", mille eesmärgiks on teavitada eelkõige tennisemängijaid, aga ka avalikkust, tennisepallide keskkonnakahjulikkusest ja leida parimaid mooduseid nende eluea pikendamiseks ning taaskasutamiseks.

 

TC Reval Ladies

1998. aastal loodud TC Reval Ladies ühendab sportlikke ja aktiivseid naisi, kelle tennisevälisteks prioriteetideks on keskkonnasõbralikkuse väärtustamine ja heategevusse panustamine.

VAATA LÄHEMALT

Eesti Tennise Liit

Eesti Tennise Liit koordineerib kogu tennisealast tegevust Eesti Vabariigis ja on Eesti tennise kõrgeim esindusorgan Eesti Vabariigis ja rahvusvahelistes organisatsioonides.

VAATA LÄHEMALT

Rohetiiger

Rohetiiger koondab keskkonna teemal tiigrihüpet tegevaid ettevõtteid. Üksikisikul aitab orienteeruda keskkonnateemades ja muutuda igaühel vastutustundlikuks rohetiigriks.

VAATA LÄHEMALT

SEB Pank

SEB Pank eesmärk on läbi vastutustundliku nõustamise ja kapitali kujundada positiivset tulevikku. Nii täna kui tulevastele põlvedele.

VAATA LÄHEMALT

"PALL POLE PRÜGI!" NAISKOND

marika-m-270x300px-uus

MARIKA MAIDLA

projektijuht

maidlamarika@gmail.com

Tel. 501 5215

AnneliRouk 270x300

ANNELI RÕUK

kommunikatsioon

Anneli.Rouk@gmail.com

Tel. 508 2840

 

Eva_270x300

EVA TRUUVERK

partnerlus Rohetiigriga

eva@minueesti.ee

Tel. 552 6063

 

View More: https://lass.pass.us/kyllipeetripere

KÜLLI VÄRNIK

partnerlus tennisekeskustega

varnik.kylli@gmail.com

Tel. 5656 1701

 

riina

RIINA ROOSIPUU

strateegia

 

karin-270x300-px

KARIN WEISSBACH

reklaammaterjalid ja disain

 

jaanika ots

JAANIKA OTS

sotsiaalmeedia

 

marika-k-270x300

MARIKA KULLAMAA

finants ja raamatupidamine

 

Anu pilt

ANU ADRA-ENTSIK

kommunikatsioon

 

PROJEKTI PARTNERID

PROJEKTI MEEDIAKAJASTUS

Delfi Sport. Kontaveidi ekstreener Torben Beltz: see, mida me tennises pallidega teeme, pole kuidagi jätkusuutlik. Loe artiklit siit

Rohegeenius. Eestis on kolme aastaga kokku kogutud 150 000 tennisepalli, mis looduses laguneks ligi 400 aastat. Loe artiklit siit.

Keskkonnasaates "Jälg" olid tennisepallid vaatluse all. Vaata saadet siitSaatelõik 1: Kui palju kulub mängijal palle? Kas tennisistid on keskkonnateadlikud? Saatelõik 2: Mis materjale tennisepall sisaldab ja kuidas võiks palle taaskasutada? Saatelõik 3: Saadame 50 000 palli taaskasutusse.

Tallinn Open WTA 250 turniiril tegime koostööd Starshipiga, kelle robot väljakule uued pallid tõi. Robot tekitas suurt elevust eriti välismaalaste silmis. Loe ja vaata siit. Tänu sellel saime samale pildile ka president Alar Karisega.

Juunis Tallinn Open WTA 250 avapressikonverentsil tutvustas ETL peasekretär Allar Hint turniiri koostööpartnerina "Pall pole prügi!" projekti. Loe siit.

Ajakirja Tennis talvenumbris ilmus artikkel kampaania kohta. Loe ja vaata siit, mida vahvat Tallinna Ülikooli Haapsalu kolledži disainitudengid on pallide taaskasutuseks välja pakkunud.

Projekt "Pall pole prügi!" valiti aasta 2021 tenniseteoks. Loe teistest auhinnasaajatest siit.

Ajakirja Tennis sügisnumbris ilmus artikkel kampaania kohta. Loe siit.

Delfi lemmiklooma portaalis artikkel

Märts - Eesti Ettevõtlike Naiste Assotsiatsiooni lehel ilmus uudis "EENA naised tõstavad keskkonnateadlikkust"

Ajakirja Tennis kevadnumbris ilmus artikkel kampaania kohta. Loe siit.

Terevisiooni külaliseks oli Eva Truuverk, kes tutvustas projekti "Pall pole prügi!". Saade on järelvaadatav (antud lõik kell 7.21-7.27).

8. märts 2021 Delfi podcasti "Matšpall" külalisteks olid Aili Kägu ja Eva Truuverk, kes tutvustasid Reval Ladies tenniseklubi ja meie projekti "Pall pole prügi!".

Eva Truuverk käis 6. märts 2021 külas KUKU raadiosaates "Neeme Raud. Siin" ja rääkis rohehüppest. Muuhulgas tuli juttu ka tennisepallide kogumise kampaaniast. Saade (antud lõik algusega 1:18) on järelkuulatav siin.

Projekti käivitamiseks valmis video MITU PALLI MAHUB KONTEINERISSE?

 

KAASAMÕTLEJAD

Andres-Krumme

ANDRES KRUMME

Tallinna Tehnikaülikooli materjalitehnoloogia professor, 2021. a teaduse populariseerija tiitli laureaat

"Eesti on maailmas edukas IT-valdkonnas, miks me ei või sama teha ka materjali-tehnoloogia alal? Soovin edu ja jaksu, et võimalikult palju tennisepalle saaks uue elu!"
beltz

TORBEN BELTZ

Profitennisistide treener, treenis ka Anett Kontaveiti

"On väga tänuväärne, et Eestis on selline algatus nagu „Pall pole prügi“, mis kogub tennisepalle ja otsib neile tööstuslikke ümbertöötlemise võimalusi. Usun, et sellel oleks ka maailma perspektiivis suur väärtus ja eeskuju."
weerec ringmajandus

WEEREC OÜ

ringmajandusettevõte, mis tegeleb elektroonika jäätmete ning plastpakendite ümbertöötlemisega

"Tennisepall kui taaskasutatav materjal on kindlasti huvitav. Katsetame ja testime laboris erinevaid ideid, et leida viise tööstuslikuks kasutamiseks. Testijad on lootusrikkad."
allar hint

ALLAR HINT

Eesti Tennise Liidu peasekretär

"Olen mänginud oma elu jooksul tuhandete tennisepallidega, aitame nüüd üheskoos mõelda, kuidas saame täna kasutatavatele pallidele anda uue elu!"
heidi hanso

HEIDI HANSO

Keskkonnasaate "Jälg" saatejuht

"See, milline keskkonnajalajälg on tennisel, sai mulle selgeks ainult tänu "Pall pole prügi" algatusele ja võttis ikka korraks hinge kinni küll. Tänuväärne, et Eestist on välja kasvanud niivõrd vinge ja oluline algatus."
sanderjyrs

SANDER JÜRS

Innomedica füsioterapeut, töötanud erialal ligi 10 aastat, kasutab teraapias
tennisepalle

"Füsioterapeut annab tööriistad, aga ennast aidata saab inimene ikkagi ise!"
Harjutuste videod vol1, vol2, vol3, vol4, vol5, vol6, vol7
T (61 of 125)

KRISTA LAANET

Raamatu "45 trikki koertele" autor, Chihuahua Sõprade Liidu juht ja koertetreener

"Taaskasutatud tennisepallidega õpivad koerad põnevaid trikke ja saavad neid ka mängimiseks koju kaasa. Koertele pole palle kunagi liiga palju!"
margit randver

MARGIT RANDVER

SK Fortis noortetreener ja koolide liikumisõpetaja

"Tennispall on liikumistunnis aukohal - lapsed teevad reaktsiooni- ja kiirusharjutusi ning loomulikult viskavad ja püüavad. Olen väga rahul, et saan ämbriga pallidele lähimasse tennisehalli järgi minna!"

katriin

KATRIIN SAAR

2x Eesti meister tennises, kooliprojekti raames valmis tennisepallidest taies "Federer"

“Mu eesmärk oli luua kasutatud tennisepallidest kunstiteos, et sellega tõsta inimeste teadlikkust materjalide taaskasutamisest”